Czym będzie kasoterminal iPOS Smart

Co już dziś wiadomo o kasoterminalu iPOS Smart?

Ostatnimi czasy kasoterminale zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców. Takie technologie sprzedaży łączą bowiem w sobie funkcjonalność różnych urządzeń i narzędzi informatycznych, a równocześnie są niewielkie i zajmują mało przestrzeni na stanowisku sprzedaży (w przypadku placówek stacjonarnych). Natomiast niedługo do sprzedaży trafi nowy kasoterminal marki iPOS. Jakie rozwiązania technologiczne zaoferuje przedsiębiorcom model Smart, który ma zadebiutować na rynku jeszcze w III kwartale 2019 roku?

Nowe urządzenie, które spełni wymogi systemu online

Jak zapewnia producent modelu Smart, czyli marka iPOS, nowy kasoterminal spełni wszystkie wymogi systemu online. Mowa oczywiście o „części fiskalnej” tego urządzenia, odpowiedzialnej m.in. za prowadzenie ewidencji sprzedaży i rejestrowanie obrotu. iPOS Smart zagwarantuje więc zarówno współpracę z Centralnym Repozytorium Kas, jak i przechowywanie ważnych danych we wbudowanej pamięci chronionej. W przyszłości można też oczekiwać tego, że urządzenie pozwoli na emitowanie paragonów fiskalnych w 2 formach: papierowej oraz elektronicznej. Co więcej, jeśli idzie o komunikację z CRK (transmisję informacji do systemu nadzorowanego przez szef KAS), będzie ona mogła przebiegać przy użyciu wybranego standardu – przez GSM, Wi-Fi lub Ethernet.

2 podstawowe warianty – Smart lub Smart+

Z punktu widzenia przedsiębiorców istotne okaże się z pewnością to, że kasoterminal iPOS będzie dostępny w 2 podstawowych wersjach technologicznych – Smart oraz Smart+. Czym mają różnić się wspomniane warianty urządzenia? W pierwszym przypadku nowy model marki iPOS będzie wyposażony w „część fiskalną” oraz umieszczony w niej terminal płatniczy z panelem dotykowym o wielkości 3,5”. Natomiast w drugim wariancie technologicznym, czyli Smart+, przedsiębiorca zyska również 10-calowy tablet. Oprócz tego, obydwie wersje kasoterminala mają zapewniać identyczną funkcjonalność, np. szybkie wystawienie faktury VAT czy paragonu z NIP-em klienta, obsługę wielu form płatności oraz bezpłatne aktualizacje. Użytkownicy modeli Smart i Smart+ zyskają też dostęp do zaawansowanej platformy iPOS Web. Wspomniana aplikacja pozwala m.in. na zdalne zarządzanie funkcjami kasoterminala, tworzenie raportów i analiz sprzedaży czy kontrolowanie magazynu.

Kasoterminale iPOS w programie Polska Bezgotówkowa

Przy omawianiu iPOS Smart warto też wspomnieć o tym, że kasoterminale tego producenta są objęte programem wsparcia Polska Bezgotówkowa. Wielu przedsiębiorców może więc sporo zaoszczędzić przy wdrażaniu tych urządzeń. Wspomniany program wsparcia gwarantuje bowiem refundację kosztów instalacji terminala płatniczego oraz rocznego stosowania takiej technologii sprzedaży w firmie (prowizji przy poszczególnych transakcjach). Do Polski Bezgotówkowej mogą jednak dołączyć przedsiębiorcy, którzy dotychczas nie korzystali z urządzeń oferujących akceptowanie e-płatności.

2 komentarze

  • maybe_can_be

    Całość rozwiązań tworzy z tego rzeczywiście ciekawą technologię. I super, że bierze ona udział w Polsce Bezgotówkowej 🙂 trzeba będzie się nad nią zastanowić 😉

  • Justyna1994

    Ipos smart plus. Posiadam dwa urządzenia. Na obu problem z raportem dobowym. Na jednym notoryczny błąd zegara RTC przy którym wyskakuje błąd pobierania stawek VAT a co za tym idzie zablokowana sprzedaż na tej kasie. Co jakiś czas znika cały asortyment wprowadzony do kasy. Poza łatwością obsługi nie widzę w niej nic fajnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *