Kasoterminal Posnet Pospay Online

Co kasoterminal zapewnia przedsiębiorcy?

Kasy i drukarki fiskalne to urządzenia, które są kojarzone przez większość przedsiębiorców obsługujących osoby fizyczne. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna technologia sprzedaży, jaką można wdrożyć w firmie w celu ewidencjonowania obrotu i wydawania paragonów. Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się kasoterminale, czyli urządzenia łączące w sobie różne rozwiązania dla biznesu. Co konkretnie taka technologia sprzedaży zapewni przedsiębiorcy, który zdecyduje się na jej wdrożenie?

Połączenie kasy fiskalnej, terminala płatniczego i oprogramowania

Na początku warto jeszcze wyjaśnić, czym konkretnie jest kasoterminal. Modele dostępne obecnie na polskim rynku pokazują, że mowa o kompleksowej integracji 3 ważnych elementów wielu rozwiązań systemowych – o połączeniu urządzenia fiskalnego, terminala do kart płatniczych oraz oprogramowania do zarządzania sprzedażą i e-płatnościami. Co więcej, w zdecydowanej większości przypadków kasoterminale zapewniają przyjazną obsługę za pomocą wbudowanego ekranu dotykowego. Stosowanie takiej technologii sprzedaży przypomina więc trochę korzystanie z popularnych urządzeń mobilnych, jakimi są smartfony i tablety.

Kasoterminale online lub z kopią elektroniczną

Ważną informacją dla przedsiębiorcy, który chciałby zacząć korzystać z kasoterminala, jest podział na modele online oraz offline. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami zapewniającymi m.in. przekazywanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. To modele nowszego typu, przystosowane do dodatkowych wymogów prawnych. Z kolei kasoterminale offline są urządzeniami wyposażony m.in. w moduł elektronicznej kopii paragonów. Zapisują tam duplikaty wszystkich wystawianych dowodów sprzedaży.

Dlaczego jednak wspomniany podział na kasoterminale online i offline jest tak istotny? Wynika to przede wszystkim z tego, że część podatników musi już stosować urządzenia zapewniające współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. Co więcej, z punktu widzenia przedsiębiorcy istotna może okazać się tzw. ustawowa ulga. A refundacja wynosząca maksymalnie 700 zł przysługuje wyłącznie przy wdrożeniu urządzenia fiskalnego online.

Standardowe parametry urządzenia fiskalnego i terminala

Każdy kasoterminal oferuje rozwiązania znane z urządzeń fiskalnych. Przy użyciu takiej technologii sprzedaży można np. zaprogramować bazę towarową, czyli oferowane produkty lub usługi. W praktyce istotne okażą się także parametry mechanizmu termicznego. To właśnie ten element kasoterminala pozwala na wystawianie paragonów i potwierdzeń płatności, a więc jego sprawne działanie wpłynie korzystnie na szybkość obsługi klientów. Ponadto, warto raz jeszcze podkreślić, że ważnym ogniwem całego rozwiązania technologicznego jest terminal płatniczy. Dzięki jego obecności można szybko akceptować transakcje elektroniczne, które będą dokonywane za pomocą różnych narzędzi płatniczych (kart debetowych, smartwatchy, smartfonów itd.).

One comment

  • AdriA

    Z tego tekstu, z tych opisów i wymienionych korzyści wynika, że nie szukam kilku odrębnych rozwiązań, tylko kasoterminal to jest coś właśnie dla mnie :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *