Elzab - drukarki fiskalne online

Drukarki fiskalne online od Elzab – popularne modele polskiej marki

Drukarki fiskalne online, podobnie jak kasy rejestrujące tego typu, zapewniają np. współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. Cechą charakterystyczną tych pierwszych są jednak rozwiązania, które świadczą o ich dostosowaniu do działania w systemach sprzedaży dla firm. Doskonale widać to na przykładzie drukarek fiskalnych online marki Elzab. 3 popularne modele polskiego producenta – Zeta Online, Mera Online i Cube Online – zapewniają m.in. płynną współpracę z komputerem i oprogramowaniem dla firmy.

Różne sposoby komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas

Omówienie drukarek fiskalnych online marki Elzab warto zacząć od sposobu komunikacji takich urządzeń rejestrujących z Centralnym Repozytorium Kas. Tym bardziej, że modele polskiego producenta oferują różne rozwiązania w tym zakresie. Dla przykładu, drukarka Mera Online standardowo transmituje dane do CRK po podłączeniu do firmowej sieci LAN (przez port Ethernet). Można w niej jednak zastosować interfejs Wi-Fi, który dodatkowo zapewni bezprzewodową współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. Z kolei w modelu Cube Online już na starcie do dyspozycji użytkownika są obydwa wspomniane standardy komunikacyjne.

A jeszcze co innego oferuje drukarka fiskalna Elzab Zeta Online. W jej przypadku możliwe jest bowiem m.in. transmitowanie danych po udostępnieniu łącza internetowego z komputera – po podłączeniu urządzenia fiskalnego przez USB. Podstawowa wersja tego modelu oferuje również komunikację bezprzewodową przy użyciu wbudowanego modułu Wi-Fi.

Drukarka fiskalna online Elzab – działanie w systemie sprzedaży

Zróżnicowanie interfejsów komunikacyjnych w drukarkach fiskalnych online od Elzab sprawia również, że oferują one kilka sposobów współpracy z innymi urządzeniami w firmie, np. z komputerem stacjonarnym, laptopem, terminalem komputerowym POS czy tabletem. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje znacznie większe pole manewru w kontekście planowania całego systemu sprzedaży. Drukarki fiskalne online od Elzab są też kompatybilne z popularnymi programami dla firm, np. z programami przeznaczonymi do prowadzenia handlu w sklepach lub lokalach gastronomicznych. Ponadto, ich wdrożenie w przedsiębiorstwie to gwarancja precyzyjnej obsługi bardzo dużego asortymentu. Wszystkie wspomniane już wcześniej urządzenia fiskalne marki Elzab – Zeta Online, Mera Online i Cube Online – zapewniają współpracę z bazą towarową, w której znajdzie się nawet 500 000 produktów lub usług. Asortyment firmy trzeba oczywiście wcześniej zdefiniować w oprogramowaniu sprzedażowym.

Szybki wydruk dokumentów i inne udogodnienia dla użytkowników

O szybkim wystawianiu dokumentów można napisać zwłaszcza w kontekście dwóch urządzeń marki Elzab – modeli Mera Online oraz Cube Online. Obydwa posiadają wysokiej klasy mechanizmy termiczne z wbudowanym obcinaczem, więc w parze z błyskawiczną pracą idzie tutaj możliwość wydawania klientom estetycznie odciętych wydruków. Co więcej, standardem we wszystkich urządzeniach tego typu od Elzab jest obsługa różnych dokumentów sprzedażowych. Drukarki fiskalne online tej marki wystawiają nie tylko paragony dla klientów indywidualnych (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych), ale także faktury VAT dla kontrahentów biznesowych.

Istotnym udogodnieniem dla użytkowników są także wyświetlacze zastosowane w Mera Online i Cube Online. Te drukarki posiadają kolorowe ekrany o przekątnej 4,3”, które zapewniają emitowanie przejrzystych komunikatów. W tym kontekście warto też wspomnieć o opcji występującej w przypadku Elzab Zeta Online. Tę drukarkę fiskalną polskiego producenta można rozbudować o zewnętrzny wyświetlacz na obrotowym wysięgniku. Nietrudno zgadnąć, że stwarza to dodatkowe możliwości przy aranżowaniu stanowiska obsługi klientów w firmie. Ponadto, wolnostojący ekran do Elzab Zeta Online pozwala m.in. na wyświetlanie kolorowych grafik.

A już na koniec warto podkreślić, że omówione urządzenia cechują się naprawdę niedużymi gabarytami. Pod tym względem wyróżnia się w szczególności drukarka Zeta Online, której wymiary to zaledwie 170 x 111 x 90 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Pozostałe urządzenia Elzab nie wypadają zresztą dużo gorzej. Wymiary modelu Mera Online wynoszą 237 x 129 x 262 mm (głębokość, szerokość, wysokość), a drukarki Cube Online – tylko 160 x 160 x 160 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Nie będzie więc żadnego problemu z tym, żeby umieścić te urządzenia nawet na mniejszych stanowiskach pracy.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *