Co oferują czytniki kodów kreskowych Honeywell?
W teorii funkcjonalność czytników kodów kreskowych jest bardzo prosta do zdefiniowania. W praktyce jednak często istnieją spore różnice pomiędzy konkretnymi urządzeniami z tej kategorii. Dotyczy to zarówno samego odczytu kodów kreskowych, jak i np. sposobu współpracy z komputerem czy kasą fiskalną. A jak pod względem parametrów i funkcjonalności prezentują się skanery produkowane przez Honeywell?
Skanery przewodowe, bezprzewodowe, stacjonarne, do zabudowy
Omówienie czytników kodów kreskowych, które są obecnie produkowane przez Honeywell, warto zacząć od różnorodności tych technologii auto id. W ofercie wspomnianej marki znajdują się bowiem urządzenia o odmiennych trybach pracy, mniejszych bądź większych gabarytach, przeznaczone do pracy stacjonarnej lub mobilnej. Ogólnie można jednak wymienić cztery podstawowe rodzaje skanerów od Honeywell – modele przewodowe (ręczne), bezprzewodowe, prezentacyjne oraz przeznaczone do montażu na stałe np. w ladzie kasjerskiej (i do integracji z wagą). Warto również pamiętać, że urządzenia reprezentujące konkretne kategorie produktowe mogą dodatkowo występować w różnych wersjach technologicznych. I co najważniejsze, taka różnorodność pozwala na wdrożenie czytnika kodów kreskowych Honeywell, który odpowie na indywidualne potrzeby danej działalności gospodarczej.
Odczyt kodów kreskowych – parametry i dodatkowe udogodnienia
Skanery kodów kreskowych marki Honeywell nie bez powodu są jednymi z najpopularniejszych urządzeń tego typu na polskim rynku. Decyduje o tym m.in. fakt, że gwarantują one szybkie i wygodne pozyskiwanie danych. W zależności od funkcji konkretnego modelu, czytniki Honeywell mogą obsługiwać wyłącznie kody kreskowe 1D lub zarówno symbole typu 1D, jak i 2D. Co więcej, zgodnie z deklaracjami producenta, jego urządzenia sprawdzają się znakomicie przy pozyskiwaniu danych z różnych „źródeł” – opakowań produktów, wydrukowanych dokumentów czy nawet z ekranów znajdujących się w komputerach, tabletach i smartfonach. A to nie wszystko. Skanery Honeywell są nawet w stanie odczytywać kody kreskowe o gorszej jakości, np. źle wydrukowane, uszkodzone lub zabrudzone.
Urządzenia do pracy w rozwiązaniach systemowych
W jaki sposób czytnik Honeywell będzie współpracował z innymi urządzeniami w firmie, np. z kasą fiskalną lub komputerem? To już zależy od tego, jaki model przedsiębiorca zdecyduje się wdrożyć w swojej działalności gospodarczej. Warto jednak zaznaczyć, że również w tym przypadku można zazwyczaj liczyć na pewne udogodnienia dla użytkowników. Przykładowo: modele przewodowe od Honeywell posiadają często tzw. multi-interfejs komunikacyjny. Rozwiązanie tego typu gwarantuje zaś, że czytnik będzie obsługiwać przesyłanie danych przez różne porty – USB, RS-232 lub PS/2. A to z kolei wpływa na możliwość płynnej współpracy z pozostałymi urządzeniami w przedsiębiorstwie.
Jeżeli natomiast firma wymaga wdrożenia czytnika bezprzewodowego, Honeywell również ma dużo do zaoferowania. Modele tego producenta oferują płynną łączność przez interfejs Bluetooth, przykładowo w zasięgu do 30 metrów (Voyager XP 1472g). I co najważniejsze, standardem w ich przypadku jest przydatna funkcja typu automatic batch mode. Umożliwia ona przechowanie danych, które zostaną pozyskane z kodów kreskowych poza zasięgiem komunikacyjnym Bluetooth.
Bo wysoka jakość wykonania czytnika również ma znaczenie!
W przypadku skanerów kodów kreskowych Honeywell warto też wspomnieć o dużej dbałości o jakość wykonania. Urządzenia tego producenta często mogą pochwalić się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz normami szczelności, które zapewniają wysoką ochronę przed niekorzystnym działaniem kurzu, pyłu i wilgoci. W rezultacie, czytniki Honeywell znajdują zastosowanie nawet w bardziej wymagających środowiskach pracy, np. w zakładach przemysłowych, firmach zajmujących się logistyką i halach przeładunkowych. Z kolei urządzenia umożliwiające ręczne skanowanie kodów kreskowych – modele przewodowe i bezprzewodowe – cechują się kompaktowymi gabarytami i niewielką masą. Dzięki temu dobrze leżą w dłoni, a codzienne wykonywanie obowiązków przy ich zastosowaniu nie jest męczące.
Opcja pracy bezprzewodowej w skanerach kodów kreskowych to najlepsza rzecz, jaka spotkała tego typu urządzenia 😀 nie wyobrażam sobie pracy z czytnikiem nieposiadającym takiej funkcjonalności 😉