kasa fiskalna Elzab K10

Elzab K10, czyli stara-nowa kasa fiskalna

Choć na rynku technologii sprzedaży model ten nie jest już nowinką, to jednak wciąż zwraca uwagę swoimi innowacyjnymi i atrakcyjnymi rozwiązaniami. Ale jest jeszcze jeden powód, aby mówić o kasie Elzab K10 – urządzenie uzyskało nową homologację, a w dodatku zostało wyposażone w dodatkowe funkcje. Zatem, co teraz ma przedsiębiorcom do zaoferowania?

Kasa fiskalna z panelem dotykowym, czyli fiskalny przebój

Zanim przejdziemy do nowych opcji, warto na wstępie powiedzieć, czym charakteryzowała się dotychczasowa wersja urządzenia.

A mówimy o przypadku szczególnym, gdyż jest to pierwsza kasa fiskalna z panelem dotykowym, w zasadzie takim, jaki znamy z popularnych dzisiaj smartfonów. Rozwiązanie to skutecznie łączy obszerny, podświetlany, kolorowy ekran – emitujący także kody QR – z łatwą w obsłudze klawiaturą, której liczba i rozmiar przycisków zmieniają się kontekstowo. Oczywiście, występują też klawisze funkcyjne umożliwiające programowanie własnych skrótów i przypisywanie ich często wybieranym produktom i usługom bądź ważnym opcjom kasy (np. wykonanie raportu dobowego czy miesięcznego).

Model K10 znany jest również ze swej wytrzymałości na intensywną eksploatację oraz zdolności do funkcjonowania w trudnych warunkach pracy. Wszystko za sprawą solidnej konstrukcji: obudowa, wykonana z trwałych materiałów, składa się z 2 dobrze spasowanych komponentów. W jej wnętrzu znajduje się twardy ABS, który chroni podzespoły przed uszkodzeniami mechanicznymi. Znowu z zewnątrz pokryta jest antypoślizgową powłoką, która zabezpiecza urządzenie przed upadkami – wszystko jedno, czy kasa leży na ladzie sklepowej, czy też w naszych dłoniach. Warto w tym miejscu wrócić na chwilę do ekranu, który wykazuje odporność na wilgoć i zarysowania, a przy tym umożliwia obsługę nawet w grubych rękawicach.

Usługa czasowa i różne wersje kolorystyczne, czyli co nowego

Atrakcyjność kasy marki Elzab wzrasta razem z otrzymaną nową homologacją. A to za sprawą kolejnych rozwiązań, które zostały zastosowane w urządzeniu. Przywołajmy pokrótce kilka z nich.

Ciekawą opcją jest usługa czasowa, umożliwiająca sprzedaż usług naliczanych przez czas ich trwania. Gdzie taka funkcja może znaleźć zastosowanie? Przykładów jest wiele: wypożyczalnie sprzętu, parkingi, baseny, kręgielnie i kluby bilardowe itp. Rozwiązanie to zakłada także możliwość zmiany ceny w czasie.

Nowy model K10 oferuje również możliwość zaprogramowania automatycznie wyświetlającego się komunikatu, który przypomina o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego. To dość istotna kwestia, gdyż czynności te należą do podstawowych obowiązków fiskalnych każdego przedsiębiorcy, korzystającego z kasy rejestrującej. A że przedsiębiorca jest tylko człowiekiem – może zaistnieć losowa sytuacja, że zapomni on o realizacji jednego albo drugiego raportu.

Na zakończenie należy też wspomnieć, że urządzenie marki Elzab występuje teraz w 6 różnych szatach graficznych, co pozwala dokładniej dopasować kasę do osobistych upodobań użytkownika lub wystroju wnętrza firmy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o K10, możecie wejść na tę stronę – nie zapomnijcie jednak podzielić się z nami w komentarzach Waszą opinią na temat nowych funkcji.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *