Nowoczesna kasa fiskalna Novitus Next

Novitus Next – kasa fiskalna, tablet i aplikacja sprzedażowa w jednym

Jeżeli weźmiemy pod uwagę dzisiejsze systemy sprzedaży dla firm, w wielu rozwiązaniach tego typu znajdziemy 3 podstawowe elementy – urządzenie fiskalne, jednostkę centralną (np. komputer) oraz oprogramowanie do zarządzania handlem. A nie bez powodu wspominamy o tym akurat teraz… Główna bohaterka tego artykułu, czyli kasa rejestrująca Novitus Next, oferuje wszystkie 3 rozwiązania sprzedażowe.

Kasa zintegrowana z tabletem

Pod tym względem kasa Novitus Next na pewno była innowacyjnym urządzeniem w polskiej branży technologii sprzedaży. Wcześniej na rynku były już dostępne modele z panelami dotykowymi, ale nigdy z wbudowanym tabletem. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika jest więc 7-calowy ekran TFT. Niemniej, integracja kasy fiskalnej z tabletem oferuje coś więcej, niż tylko intuicyjne wykonywanie obowiązków. W Novitus Next zastosowano również system operacyjny Android oraz aplikację do zarządzania sprzedażą. W rezultacie, oprogramowanie można wykorzystać m.in. do konfigurowania oraz zarządzania bazą PLU. Ta z kolei ma nieograniczoną pojemność. Innymi słowy, użytkownik może zaprogramować dowolną liczbę produktów lub usług.

Dostęp do aplikacji chmurowej

Wydawać by się mogło, że wbudowany tablet to i tak duża nowinka techniczna, jak na jedno urządzenie fiskalne. W Novitus Next nie poprzestano jednak wyłącznie na takim rozwiązaniu. Użytkownicy tej kasy zyskują również dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. Wspomniane oprogramowanie oferuje oczywiście bezpieczne przechowywanie danych, np. stworzenie backupu elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Oprócz tego, NoviCloud można wykorzystać do zdalnego zarządzania biznesem (np. konfigurowania pozycji towarowych na kasie), kontrolowania stanów magazynowych czy nawet monitorowania konkretnych placówek handlowych bądź usługowych. Atutem aplikacji stworzonej przez Novitus jest również opcja przygotowywania szczegółowych raportów, dotyczących np. efektów podejmowanych działań.

Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi

We wstępie zauważyliśmy już, że w kasie fiskalnej Novitus Next znalazły się 3 podstawowe elementy wielu systemów sprzedaży. Wiadomo jednak, iż w wielu rozwiązaniach tego typu dla firm muszą też funkcjonować tzw. urządzenia peryferyjne. W tym przypadku chodzi m.in. o czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, terminal płatniczy czy szufladę na pieniądze. Ogólnie opcji zaaranżowania i rozbudowywania systemu sprzedaży jest wiele. Wielokrotnie jednak kluczowe okazuje się wtedy, z jakimi urządzeniami peryferyjnymi kasa może współpracować. A tu z kolei dochodzimy do obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych…

W kasie rejestrującej Novitus Next znajdziemy 5 portów: 3 x RS-232, USB oraz złącze sieciowe LAN (Ethernet). Dzięki temu omawiany model może współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Jednakże, w tej kasie od Novitus da się również zastosować dodatkowe interfejsy komunikacyjne, m.in. opcjonalny moduł Wi-Fi. Wtedy model Next zagwarantuje również bezprzewodową wymianę danych z pozostałymi elementami systemu, np. firmowym komputerem. Takie rozwiązanie ułatwi też korzystanie z funkcji „sieciowych” urządzenia, np. aplikacji chmurowej NoviCloud lub oprogramowania dostępnego za pośrednictwem systemu operacyjnego Android.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *