Kasy fiskalne Novitus - modele Online

Są już dostępne kasy fiskalne online od Novitus!

Od 1 maja 2019 roku podatnicy mogą już kupować i instalować kasy fiskalne online. Nic więc dziwnego, że na rynku są dostępne pierwsze urządzenia rejestrujące nowego typu. Wśród modeli oferowanych przez dystrybutorów technologii sprzedaży znajdują się m.in. kasy fiskalne online marki Novitus. Mowa konkretnie o 3 nowych urządzeniach polskiego producenta: Nano Online, Mała Online oraz Sento Online. Warto pokrótce omówić wspomniane modele.

Doskonale znane i lubiane modele urządzeń

Część osób zapewne doskonale kojarzy takie urządzenia, jak Nano czy Sento. Wspomniane kasy marki Novitus są od dawna obecne na polskim rynku technologii sprzedaży. Teraz jednak, wraz ze zmianami w przepisach fiskalnych, przyszła pora na online’we wersje tych urządzeń rejestrujących. I już teraz warto wspomnieć, że dodatkowa funkcjonalność, zapewniająca np. komunikację z CRK, to nie wszystko, co zmieniło się w nowych modelach od Novitus. Urządzenia z linii Online Power posiadają bowiem znacznie wyższe parametry techniczne, niż dotychczasowe kasy z elektroniczną kopią paragonów.

Mała gabarytami, wielka swoją mocą!

Novitus Mała Online to w teorii najprostsza kasa fiskalna online, jaka została niedawno wprowadzona do oferty polskiego producenta. Już jednak szybki rzut oka na specyfikację tego urządzenia jasno pokazuje, z jak dużym postępem technicznym mamy obecnie do czynienia… Mała Online zapewnia np. obsługę 20 000 pozycji towarowych. Dla porównania, odpowiednik tego urządzenia, który posiada moduł kopii elektronicznej, umożliwi skonfigurowanie maksymalnie do 3 000 PLU. Warto też podkreślić, że Novitus Mała Online już w standardzie posiada złącze komunikacyjne Ethernet (do pracy w sieci LAN). Ponadto, tę kasę można rozbudować o dodatkowe interfejsy: Wi-Fi, Bluetooth czy modem GSM.

Nano, czyli hit sprzedaży teraz też w wersji Online

Gdybyśmy mieli wskazać tylko jedną kasę fiskalną, która w ostatnich latach niezmiennie pozostawała hitem sprzedaży na rynku, wysoce prawdopodobne, że wskazalibyśmy właśnie na urządzenie od Novitus. Mowa oczywiście o modelu Nano E, łączącym w sobie wygodę użytkowania, praktyczną funkcjonalność oraz dobre parametry. Teraz to wszystko i znacznie, znacznie więcej pojawiło się w wersji Online tej kasy. Ethernet w standardzie, 20 000 programowalnych PLU, wymienny akumulator, szczelna obudowa – to tylko niektóre zalety omawianego urządzenia. Co więcej, podobnie jak Mała Online, ta kasa fiskalna online marki Novitus również może zostać wyposażona w moduł Wi-Fi, Bluetooth lub modem 3G (do bezprzewodowej transmisji danych).

Sento Online – awans ze „średniego segmentu” do „systemowości”

Awans technologiczny stał się również udziałem nowej kasy fiskalnej z rodziny Sento. W online’owej wersji to urządzenie zagwarantuje zdefiniowanie do 50 000 pozycji w bazie towarowej! Innymi słowy, pod względem zarządzania asortymentem, Sento Online spełni oczekiwania nawet większych działalności gospodarczych, które oferują wiele produktów bądź usług. Ponadto, w tej kasie rejestrującej również zyskujemy na starcie złącze komunikacyjne Ethernet. Do dyspozycji użytkownika są także 2 porty RS-232 oraz 3 wejścia typu USB. Opcjonalnie: Wi-Fi, Bluetooth, modem 3G. Można więc z pełną odpowiedzialnością napisać, że Novitus Sento Online bez problemu poradzi sobie przy współpracy z kilkoma różnymi urządzeniami peryferyjnymi równocześnie.

Sento Online, Nano Online i Mała Online to nie jedyne urządzenia Novitus z linii Online Power, które mają trafić do sprzedaży. Polski producent technologii sprzedaży zapowiedział też premiery 2 kolejnych modeli: Next Online oraz One Online. Z ich omówieniem musimy się jednak wstrzymać do czasu, aż Novitus poda więcej szczegółów ?

One comment

  • Mirek

    To fajnie, że te dość wzięte kasy fiskalne mają swoje odpowiedniki w wersji online 🙂 właśnie sam bardzo poważnie zastanawiałem się nad Nano, ale nie chciałem być stawiany przed dylematem: Nano starego typu czy inne urządzenie typu online? No to teraz chyba wybór będzie jasny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *