Funkcje sprawdzarki cen

Sprawdzarki cen – główne cechy współczesnych weryfikatorów

Stworzenie zaawansowanego systemu sprzedaży wymaga wdrożenia w firmie różnych urządzeń elektronicznych. Jedną z technologii, którą można coraz częściej spotkać w zarówno w dużych, jak i w średnich oraz małych placówkach handlowych, jest sprawdzarka cen. Wspomniane urządzenie powinno jednak odznaczać się odpowiednią funkcjonalnością. Tylko wtedy spełni oczekiwania przedsiębiorcy oraz jego klientów.

Identyfikacja asortymentu sklepu

Sprawdzarki cen zalicza się zazwyczaj do grupy urządzeń auto id. Określenie to dotyczy tych technologii, które sprawdzają się przede wszystkim przy automatycznym identyfikowaniu poszczególnych elementów asortymentu. Wspomniane zastosowanie jest zaś możliwe dzięki obecności modułu skanującego. To właśnie on pozwala na odczytywanie kodów kreskowych, które znajdują się na konkretnych produktach.

Nie piszemy o tym bez powodu. Rodzaj modułu skanującego, jak również jego parametry techniczne, to podstawowa cecha każdego weryfikatora cen. A wynika to z faktu, że sprawdzarki mogą obsługiwać różne kody kreskowe – tylko jednowymiarowe lub 1D oraz 2D. Natomiast szerszy zakres odczytywanych obiektów zawsze przekłada się na funkcjonalność urządzenia. Ponadto, w tym przypadku znaczenie może mieć maksymalny zasięg skanowania. Parametr ten będzie decydował o tym, na jaką odległość wystarczy przystawić produkt do sprawdzarki, aby doszło do odczytania danych.

Wdrożenie w systemie sprzedaży

Niektóre urządzenia, wdrażane w systemach sprzedaży, mogą funkcjonować samodzielnie. Innymi słowy, nie trzeba ich łączyć z pozostałymi rozwiązaniami technologicznymi, które działają w firmie (np. proste wagi elektroniczne). Ze sprawdzarkami cen jest jednak inaczej. Urządzenia te muszą praktycznie zawsze współpracować z resztą rozwiązania systemowego, a najczęściej z komputerem lub terminalem komputerowym. Takie połączenie gwarantuje im bowiem stały dostęp do informacji na temat oferty przedsiębiorstwa.

Zdolność do komunikacji z komputerem jest więc ważną cechą weryfikatora cen. Nikt nie powiedział jednak, że wymiana danych musi zawsze przebiegać przy użyciu kabla transmisyjnego. Takie połączenie jest oczywiście możliwe i często spotykane. Niemniej, w przypadku wielu punktów handlowych doskonałym rozwiązaniem będzie sprawdzarka, która posiada moduł służący do komunikacji bezprzewodowej, np. Wi-Fi.

Emitowanie informacji o produktach

Na koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o kwestii, która jest istotna zwłaszcza z punktu widzenia klientów. I to dosłownie… W przypadku sprawdzarki cen niezwykle ważny jest sposób emitowania informacji o produktach. Weryfikatory zazwyczaj wykorzystują do tego swoje wyświetlacze. Ekrany te mogą być większe bądź mniejsze (w zależności od konkretnego modelu). Co więcej, niektóre urządzenia oferują dodatkowe funkcjonalności w tym zakresie, np. dźwiękowe odtwarzanie informacji o towarach.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *