Co mają do zaoferowania kolektory danych?

Kolektory danych nadają się tylko do pracy w logistyce? Nic bardziej mylnego! Oczywiście urządzenia tego typu stanowią wsparcie w życiu codziennym wielu kurierów, ale współcześnie ich zastosowanie jest znacznie szersze. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby terminal mobilny wdrożyć w sklepie, magazynie lub nawet w lokalu gastronomicznym. Tym bardziej, że kolektory danych to naprawdę nowoczesne i wszechstronne urządzenia.

Panel dotykowy – komfort obsługi

Ekrany dotykowe to w dzisiejszych czasach bardzo rozpowszechnione rozwiązania technologiczne. Stosuje się je w komputerach typu all-in-one, terminalach komputerowych, smartfonach, tabletach, laptopach… można by tak wymieniać jeszcze długo. Istotne jest jednak to, że panele dotykowe zdecydowanie ułatwiają obsługę wspomnianych urządzeń elektronicznych. Nie inaczej wygląda to w przypadku kolektorów danych. Ekrany tego typu są dziś obecne w większości terminali mobilnych. Konkretne parametry panelu, m.in. wielkość, rozdzielczość czy wyświetlane kolory, będą jednak zależne od parametrów konkretnego modelu.

Wydajne podzespoły – szybka praca

Nie bez powodu kolektory danych określa się mianem terminali bądź nawet mini komputerów mobilnych. Posiadają one bowiem podzespoły, które można kojarzyć z różnego rodzaju jednostkami centralnymi. Wybierając kolektor danych na pewno warto zwrócić uwagę na moc obliczeniową procesora, pamięć RAM (programu) oraz pamięć Flash (danych). Parametry zawsze będą miały realne przełożenie na szybkość pracy danego modelu. Co więcej, zdecydowana większość terminali przenośnych posiada preinstalowane systemy operacyjne – dzięki temu dużo łatwiej wdrożyć odpowiednie oprogramowanie biznesowe.

Solidna konstrukcja – odporność na uszkodzenia

Już na wstępie należy podkreślić, że kolektory danych są niewielkimi i poręcznymi urządzeniami. Praca przy użyciu takiego urządzenia jest po prostu wygodna. Wiele terminali mobilnych wyróżnia się także solidnym wykonaniem. Konstrukcje kolektorów są bowiem tworzone w taki sposób, aby były szczelne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu poszczególne urządzenia są w stanie wytrzymać upadki z wysokości ponad 1 metra (niekiedy nawet 2!), a także nie straszne im wnikanie wody, pyłu bądź kurzu.

Czytnik kodów – łatwe zarządzanie danymi

Pozyskiwanie informacji i zarządzanie nimi – do tego właśnie są stworzone kolektory danych. Takie zastosowanie tych urządzeń jest zaś możliwe za sprawą odczytu kodów kreskowych. W zależności od danego modelu parametry skanowania będą oczywiście odmienne. Różnice mogą dotyczyć zarówno zakresu odczytywanych kodów (obiekty 1D oraz 2D), jak i zasięgu lub szybkości pozyskiwania danych.

One comment

  • anet@w

    faktycznie, przenośne komputery, do złudzenia przypominające smartfony 🙂 niezłe cacka, jednym słowem 😀 niemniej muszę się zastanowić, czy w naszym niedużym punkcie handlowym rzeczywiście okaże się potrzebny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *