Nowa kasa fiskalna marki Emar

Emar Nova – kompaktowa kasa z ciekawymi opcjami

Kasa fiskalna Emar Nova trafiła do oficjalnej sprzedaży w kwietniu 2017 roku. Chociaż minęło już trochę czasu od premiery tego modelu, nadal można go uznawać za nowość na rynku technologii sprzedaży. Co więcej, za naprawdę ciekawą nowość, która oferuje podatnikom wiele przydatnych rozwiązań technicznych oraz dobre parametry użytkowe. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi cechami kasy fiskalnej Nova.

Jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie kopii paragonów

Elektroniczna kopia paragonów fiskalnych już sama w sobie zapewnia bezpieczne przechowywanie danych. Cyfrowa dokumentacja jest bowiem zapisywana na karcie pamięci, a nie na papierowych rolkach, które są bardzo podatne na działanie czynników zewnętrznych i wymagają starannego składowania. Natomiast w przypadku Emar Nova dostępne jest jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie elektronicznej kopii paragonów. Jedna z opcji w tym urządzeniu polega na wyposażeniu go w dodatkową kartę pamięci typu microSD, która służy do automatycznego wykonywania backupu danych. Warto też podkreślić, że jak każda kasa z kopią elektroniczną, Emar Nova zużywa mniej papieru termicznego, niż modele z dwurolkowymi mechanizmami drukującymi. A to zawsze wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia.

8 000 pozycji PLU w standardzie

Baza PLU to kolejny ważny parametr dzisiejszych urządzeń fiskalnych. A jak przedstawia się ta kwestia w przypadku nowej kasie rejestrującej od Emar? Biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z kompaktowym modelem, liczba dostępnych do zaprogramowania produktów lub usług zasługuje na pochwałę. Użytkownik może bowiem zapisać w pamięci tego urządzenia nawet do 8 000 pozycji towarowych. Innymi słowy, Emar Nova poradzi sobie nawet z obsługą średniej wielkości asortymentu (wszystko zależy oczywiście od rodzaju oferowanych produktów i usług). Dodatkowo, w tej kasie nie będzie problemu z jednoznacznym zdefiniowaniem poszczególnych elementów oferty. Model Nova pozwala na stosowanie nazw pozycji towarowych, które mogą mieć maksymalnie do 42 znaków.

Różne porty komunikacyjne i opcjonalne Wi-Fi

Jak każda kasa fiskalna, która jest obecnie dostępna na rynku, Emar Nova może działać w firmie samodzielnie. W praktyce oznacza to, że nie trzeba jej podłączyć do komputera czy terminala komputerowego typu POS. Niewykluczone jednak, że wielu użytkownik zdecyduje się na zastosowanie takiego połączenia. I wtedy Emar Nova zaoferuje mu naprawdę ciekawe rozwiązania. Po pierwsze, ta kasa już w standardzie posiada 2 złącza RS-232 oraz port komunikacyjny USB. Dzięki temu omawiany model może płynnie współpracować zarówno z komputerem, jak i urządzeniami peryferyjnymi, np. wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych czy terminalem kart płatniczych. Po drugie, w tej kasie marki Emar da się zastosować opcjonalny moduł Wi-Fi. Ten interfejs komunikacyjny zapewnia nie tylko bezprzewodową współpracę z innymi elementami systemu sprzedaży, ale także przesyłanie różnych danych na 3 skonfigurowane wcześniej adresy e-mail (mogą to być np. raporty realizowane przy użyciu modelu Nova).

 

Rynek kas fiskalnych nie znosi próżni 😉 A świadczy o tym fakt, że niedawno w ofercie Emar pojawiła się kolejna nowość – drukarka rejestrująca Printo Line. W ogóle rok 2018 może obfitować w premiery urządzeń fiskalnych. Już niedługo na rynek zaczną przecież trafiać kasy rejestrujące online.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *