Kasy fiskalne Novitus - model Link Online

Link Online – co potrafi najnowsza kasa fiskalna od Novitus?

Kasa fiskalna Novitus Link Online zadebiutowała na rynku już kilka miesięcy temu. Nadal jest to jednak najnowsze urządzenie tego typu w ofercie polskiego producenta technologii sprzedaży. Obok modelu Link Online łatwo w sumie przejść obojętnie – ta kasa nie sprawia wrażenia rewolucyjnego rozwiązania dla handlu i usług. W niepozornej obudowie kryje się jednak wiele praktycznych funkcji, które doceni każdy użytkownik. Ponadto, nieduża kasa fiskalna Novitus cechuje się naprawdę wysokimi parametrami technicznymi.

Baza towarowa i inne parametry urządzenia

W przypadku urządzeń z serii Novitus Online Power wysokie parametry to już standard. Podobnie jest w kasie fiskalnej Link Online, którą dziś szerzej prezentujemy. Ten model oferuje przede wszystkim zaprogramowanie aż 20 000 pozycji towarowych oraz podzielenie takiej bazy PLU na maksymalnie 100 kategorii (produktowych bądź usługowych). Urządzenie sprawdzi się więc nawet przy nieco większym asortymencie. Ponadto, w Novitus Link Online można zdefiniować maksymalnie 32 kasjerów (uprawnienia użytkowników) oraz 16 skrótów klawiszowych (tryb szybkiej sprzedaży). Warto również nadmienić, że kasa wystawia paragony fiskalne z nazwami PLU, które mogą mieć długość 40 znaków (plus 3 dodatkowe linie opisu).

Jak kasa Link Online komunikuje się z CRK?

Komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas, polegająca m.in. na transmitowaniu danych dotyczących prowadzonej ewidencji, to jedna z najważniejszych cech każdego urządzenia fiskalnego online. A co w tej kwestii oferuje omawiany dziś model? Link Online w standardzie zapewnia przekazywanie danych do CRK za pośrednictwem złącza Ethernet (po podłączeniu do firmowej sieci LAN). W przypadku tej kasy fiskalnej istnieją jednak opcjonalne rozwiązania komunikacyjne. Po pierwsze, urządzenie można zamówić w wersji z modułem Wi-Fi. Wówczas konieczne jest połączenie Novitus Link Online z siecią bezprzewodową w firmie (albo po prostu z internetem udostępnionym z telefonu). Po drugie, kasa występuje w wariancie z modemem GSM. W takich okolicznościach do transmisji danych niezbędna będzie jeszcze działająca karta SIM (od dowolnego operatora).

Podsumowując: Novitus Link może współpracować z Centralnym Repozytorium Kas zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Wybór sposobu łączności zależy wyłącznie od preferencji użytkownika oraz infrastruktury sieciowej w firmie.

Praca w systemie sprzedaży i wydruk różnych dokumentów

Novitus Link Online sprawdzi się zarówno jako samodzielne urządzenie fiskalne w firmie, jak i w bardziej rozbudowanym systemie sprzedaży. Tę kasę wyposażono w różnorodne interfejsy komunikacyjne. Już w standardzie posiada ona wspomniane złącze Ethernet oraz 1 x RS-232 i 3 x USB. Ponadto, Link Online można rozbudować o przywołane wcześniej Wi-Fi lub modem GSM, a także o moduł Bluetooth. Wszystko to sprawia, że kasa fiskalna Novitus zapewnia płynną współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, szufladą na pieniądze oraz drukarką bonową (np. kuchenną).

Novitus Link Online - czarna

Co ważne, w Novitus Link Online zastosowano wydajną i wytrzymałą technologię wydruku – mechanizm termiczny Fujitsu FTP-628. Szybkość wystawiania dokumentów nie jest tu może zawrotna (14 linii/s), ale kasa zapewnia np. łatwą instalację rolki papieru termicznego. Ponadto, model Link Online pozwala na wydrukowanie paragonu z NIP-em nabywcy (umieszczonym w części fiskalnej takiego dowodu sprzedaży).

 

Jak w skrócie można scharakteryzować Novitus Link Online? Najnowsze urządzenie w ofercie polskiego producenta to uniwersalna technologia sprzedaży. Może nie przykuwa wzroku swoim designem. Nie jest to też innowacyjna kasa fiskalna. Pytanie tylko, czy każde nowe urządzenie musi takie być? Tym bardziej, że po zakupie zyskujemy model ze stosunkowo wysokimi parametrami, który dodatkowo możemy dostosować do naszych potrzeb (interfejsy komunikacyjne, kolor obudowy).

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o Novitus Link Online.

One comment

  • ArkO

    rzeczywiście – nadzwyczajności w tym Linku nie ma 😛 ale i tak miło się patrzy na to urządzenie, wydaje się też zgrabne i wygodne w użytkowaniu, a same funkcje też robią wrażenie ok, więc myślę, że to po prostu „wyższa półka kas niższego szczebla” – a przez to, wbrew pozorom, urządzenie może zyskać wielu zainteresowanych użytkowników 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *