Novitus Sento LAN E – co oferuje ta kasa fiskalna?

Podobieństwo nazw nie jest tutaj przypadkowe. Sento LAN E to model, który powstał na bazie kasy obecnej od lat na polskim rynku – Novitus Sento E. Pod względem designu zmieniło się niewiele, lecz urządzenie chronologicznie młodsze zostało wyposażone w dodatkowe funkcjonalności. Najistotniejszą modyfikacją jest oczywiście obecność interfejsu komunikacyjnego LAN. Warto sprawdzić, co jeszcze zaoferuje nowa odsłona kasy fiskalnej marki Novitus.

Płynna współpraca z innymi urządzeniami

Z pozoru to niewielka zmiana, raptem jeden port komunikacyjny więcej. Niemniej, interfejs LAN oferuje zdecydowanie płynniejszą wymianę danych pomiędzy kasą rejestrującą a komputerem lub terminalem komputerowym. Właściciel urządzenia marki Novitus ma także do dyspozycji inne złącza: 3 x RS-232 oraz 2 x USB. Całość sprawia, że model Sento LAN E bez problemu poradzi sobie podczas współpracy z kilkoma peryferiami jednocześnie. Kasa może się komunikować m.in. z wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, szufladą na pieniądze, drukarką bonową, pendrive’em czy też modemem. No i oczywiście ze wspomnianym już komputerem. W tym momencie stwierdzenie, że to kasa stworzona z myślą o pracy w systemie sprzedaży, nawet takim rozbudowanym, broni się samo.

Identyfikacja asortymentu – baza PLU i nazwy towarów

Obowiązujące w Polsce przepisy wymagają od przedsiębiorcy jednoznacznego identyfikowania wszystkich elementów oferty. W praktyce chodzi przede wszystkim o to, aby używać czytelnych nazw produktów lub usług, jak również nie programować zbyt ogólnych pozycji towarowych. Co pod tym względem ma do zaoferowania Novitus Sento LAN E? Kasa pozwala na zdefiniowanie nawet 16 000 pozycji w bazie PLU. Ponadto, w przypadku każdego elementu oferty można użyć nazwy o maksymalnej długości 40 znaków oraz 3 dodatkowych linii opisu. Pisząc wprost, urządzenie marki Novitus bez problemu poradzi sobie ze średnim lub dużym asortymentem. Dobra rada: w przypadku konieczności skonfigurowania około 16 000 produktów lub usług, pracę zdecydowanie ułatwi oprogramowanie komputerowe do zarządzania sprzedażą.

Szybko, wygodnie i bezpiecznie

Kasa fiskalna Novitus Sento LAN E posiada kilka funkcjonalności, które można by już uznać za standardowe i wielokrotnie opisywane. Jednakże, ich wpływ na wykonywanie obowiązków jest tak duży, że trudno byłoby tu o nich nie wspomnieć. Po pierwsze, urządzenie zostało wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Jak wiadomo, technologia ta gwarantuje zarówno mniejsze koszty eksploatacji, jak i lepsze zabezpieczenie danych. Dodatkowo – ma ogromny wpływ na automatyzację pracy.

Po drugie, model Sento LAN E umożliwia zdefiniowanie 28 klawiszy funkcyjnych, które można wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych elementów oferty lub bezpośredniego dostępu do często wykonywanych operacji. Programowalnej klawiaturze towarzyszą 2 obszerne, graficzne wyświetlacze. Zapewniają one stały dostęp do czytelnych komunikatów – zarówno kasjerowi, jak i klientowi.

Po trzecie, w urządzeniu zastosowano wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący. Prędkość wystawiania dokumentów nie jest w tym przypadku oszałamiająca, gdyż wiele modeli pracuje szybciej. Jednakże, 16 linii tekstu na sekundę nie jest też słabym wynikiem. Na podkreślenie zasługuje natomiast fakt, że Novitus Sento LAN E korzysta z rolki o długości 60 metrów. Co więcej, instalacja papieru termicznego jest dziecinnie prosta i poradzi sobie z nią również początkujący użytkownik.

Dodatkowe informacje

W tym artykule pokazaliśmy kluczowe, naszym zdaniem, funkcje i parametry kasy Sento LAN E. Urządzenie oferuje oczywiście znacznie więcej rozwiązań technologicznych, które mogą okazać się przydatne podczas prowadzenia sprzedaży. Szczegółowe informacje o tym modelu są dostępne na jego stronie internetowej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *