Zakup terminala komputerowego

Zakup terminala POS – na co zwrócić uwagę?

Terminale komputerowe są obecnie wdrażanie nie tylko w sklepach czy supermarketach, ale także w mniejszych i większych lokalach gastronomicznych lub magazynach. Ponadto, urządzenia tego typu można spotkać w punktach samoobsługowych bądź informacyjnych. Okazuje się jednak, że każdy z wspomnianych typów działalności wymaga często zainstalowania innej technologii. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni terminal komputerowy typu POS.

Sprawdź rodzaj technologii dotykowej

Urządzenia z panelami dotykowymi to niewątpliwie funkcjonalne oraz intuicyjne w obsłudze rozwiązania dla firm. Nie każdy przedsiębiorca zwraca jednak uwagę na to, że poszczególne ekrany mogą się różnić zastosowaną technologią. Doskonale to widać właśnie na przykładzie terminala komputerowego typu POS. W tego typu urządzeniu często spotkamy się z różnymi wariantami technologii dotykowej. Konkretne wersje oferują zazwyczaj odmienne udogodnienia, np. podwyższoną odporność na zużycie, możliwość stosowania dowolnych wskaźników czy reakcję na kilka punktów dotyku równocześnie (multi-touch). Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, związanej z wyborem terminala POS, warto najpierw ustalić, jaka funkcjonalność jest niezbędna w przypadku naszej działalności. I dopiero później zamówić urządzenie.

Ustal niezbędne interfejsy komunikacyjne

W większości przypadków terminal komputerowy będzie współpracował z innymi urządzeniami, które działają w firmie. Możliwości wdrożenia konkretnych rozwiązań systemowych jest naprawdę dużo. Terminal POS w połączeniu z kasą fiskalną, czytnikiem kodów lub wagą? Komputer tego typu, który będzie współpracował z drukarką rejestrującą, terminalem płatniczym i drukarką zamówień dla kuchni? Czemu nie. W każdej sytuacji trzeba jednak sprawdzić, jakie interfejsy komunikacyjne obsługuje konkretny terminal komputerowy. Chodzi tutaj zarówno o liczbę dostępnych portów, jak i ich rodzaj. Im bardziej będą one zróżnicowane, tym lepiej. Dzięki temu nasz komputer zaoferuje współpracę z wieloma urządzeniami jednocześnie i dużą elastyczność w zaaranżowaniu systemu dla firmy.

Pamiętaj o podzespołach terminala komputerowego

Na tę kwestię powinni zwrócić uwagę w szczególności przedsiębiorcy, którzy potrzebują wydajnego terminala POS. W ich działalnościach konieczne może się okazać wdrożenie urządzenia z nowoczesnymi i mocnymi podzespołami. W tym przypadku istotna będzie zwłaszcza moc obliczeniowa procesora. Ale nie tylko to ma znaczenie. W specyfikacji technicznej konkretnego modelu warto sprawdzić pamięć RAM, rodzaj i pojemność dysku twardego czy nawet kartę graficzną. Wszystkie te elementy będą się przekładały na ostateczną wydajność terminala komputerowego, a w konsekwencji – wpłyną na szybkość przetwarzania danych i poziom automatyzacji pracy.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *