FAWAG - nowy producent w branży fiskalnej

FAWAG to już nie tylko wagi… Oto nowy producent kas i jego pierwsze urządzenie

Nowości w polskiej branży fiskalnej są zazwyczaj związane z premierami kas oraz drukarek rejestrujących. Praktycznie w każdym roku mamy przecież do czynienia z debiutem jakiś urządzeń na krajowym rynku. Zdecydowanie rzadszym zjawiskiem jest jednak pojawienie się nowego producenta wspomnianych technologii sprzedaży. Dlatego warto sprawdzić, co polskim przedsiębiorcom zaoferuje pierwsza kasa fiskalna marki FAWAG.

Producent wag z bardzo długą tradycją

Dotychczas marka FAWAG kojarzyła się przede wszystkim z produkcją różnego rodzaju wag elektronicznych. Urządzenia tej firmy można było spotkać zarówno w sklepach spożywczych czy lokalach gastronomicznych, jak i zakładach przemysłowych oraz hurtowniach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że FAWAG to w ogóle jeden z najstarszych producentów wag w Europie. Omawiana tu marka może się bowiem poszczycić ponad 135-letnią tradycją w tworzeniu tych rozwiązań technologicznych. Rok 2018 będzie jednak dla FAWAG przełomowy. Wszystko za sprawą kasy fiskalnej Lite.

Jaka jest nowa kasa fiskalna FAWAG?

FAWAG Lite to z pewnością kasa fiskalna, którą można przyporządkować do kategorii małych i prostych w obsłudze urządzeń rejestrujących. Stosowanie tego modelu nie będzie więc stanowiło wielkiego wyzwania nawet dla początkujących użytkowników technologii sprzedaży. Co więcej, kasa fiskalna FAWAG poradzi sobie świetnie zarówno w mniejszych punktach handlowych oraz usługowych, jak i przy mobilnym prowadzeniu sprzedaży. W obydwu przypadkach model Lite okaże się urządzeniem, które wpłynie pozytywnie na komfort rejestrowania obrotu. W placówkach stacjonarnych bez problemu zmieści się nawet na bardzo niewielkich stanowiskach obsługi, zaś przy pracy mobilnej – zagwarantuje wygodne przewożenie.

Najważniejsze parametry i funkcje modelu Lite

Z jakich funkcjonalności będą mogli korzystać użytkownicy FAWAG Lite? Dużą zaletą tej kasy rejestrującej jest z pewnością fakt, że zapisuje ona kopię paragonów fiskalnych w formie elektronicznej, a konkretnie – na karcie pamięci microSD o pojemności 4 GB. Urządzenie zapewnia więc wygodne, oszczędne i bezpieczne przechowywanie ważnych danych. Ponadto, w FAWAG Lite można zaprogramować tryb szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu. Kasa została wyposażona w mechaniczną klawiaturę, na której znajduje się 8 przycisków funkcyjnych. Wspomniane klawisze pozwalają zaś na skonfigurowanie 16 skrótów do często sprzedawanych produktów bądź usług.

Jeżeli idzie o parametry techniczne nowego urządzenia rejestrującego, na uwagę na pewno zasługuje mechanizm termiczny. W tej małej kasie fiskalnej zastosowano bowiem wytrzymałą technologię wydruku, która obsługuje rolkę papieru o maksymalnej długości 30 metrów. FAWAG Lite zapewnia też prostą wymianę wspomnianego materiału eksploatacyjnego oraz wystawianie paragonów fiskalnych z prędkością 16 linii/s. Ponadto, urządzenie obsłuży do 2 000 pozycji towarowych, a każda pozycja w bazie PLU będzie mogła mieć nazwę o długości do 40 znaków. Kasa fiskalna Lite zagwarantuje więc jednoznaczną identyfikację niewielkiego asortymentu.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *