Szalka ważąca od firmy Posnet – gdzie znajduje zastosowanie?

Dzisiaj trochę o marce Posnet, ale jednak nie o kasach czy drukarkach fiskalnych. Tematem tego wpisu jest nietypowe akcesorium, zaproponowane podczas premiery modelu Revo. Mowa oczywiście o zintegrowanej szalce ważącej. Jak działa i w jakich okolicznościach warto ją zastosować? I czy rzeczywiście jest wyjątkowym rozwiązaniem, czy raczej przykładem „przerostu formy nad treścią”? Przyjrzyjmy się jej wspólnie.

Zintegrowana szalka ważąca – czym jest i jak działa?

Urządzenie to służy do pomiaru masy wybranych przez klienta produktów. Szalka została wykonana ze stali nierdzewnej, co zapewnia jej odporność na intensywną eksploatację. Akcesorium waży towary do 15 kg (z dokładnością do 5 g), a więc umożliwia pracę zarówno z lekkimi, jak i nieco cięższymi produktami.

Jednak małe gabaryty, solidna konstrukcja i funkcjonalność urządzenia nie świadczą jeszcze o jego wyjątkowości. W końcu od dawna na rynku technologii sprzedaży możemy spotkać wiele, często nowoczesnych i wielozadaniowych modeli wag elektronicznych – także wytrzymałych i niedużych. Niemniej, to urządzenie jest w pełni zintegrowane z kasą fiskalną, z którą współpracuje. Na czym to polega?

Przede wszystkim, na prostym połączeniu obydwu elementów. Po pierwsze, szalka obsługiwana jest za pomocą panelu sterowania urządzenia fiskalnego: korzystanie z takich funkcji, jak tarowanie czy zerowanie, odbywa się przy użyciu klawiatury kasy. Po drugie, wyniki pomiaru ułożonych na szalce produktów automatycznie wyświetlają się na obu ekranach (sprzedawcy i nabywcy) urządzenia rejestrującego.

Poza tym, akcesorium marki Posnet daje się zastosować w różnych okolicznościach – spójrzmy, w jakich.

Kiedy przydaje się szalka ważąca?

Korzystanie z akcesorium tego typu może się okazać tak samo istotne w przedsiębiorstwach odmiennych pod względem poziomu rozbudowania oferty czy też przyjętego trybu pracy. Najlepiej widać to na przykładach urządzeń fiskalnych, z którymi szalka jest w stanie współpracować. Wybór producentów firmy Posnet padł na 3 modele kas: Revo, Neo XL EJ i Ergo.

Zintegrowana szalka ważąca weszła na rynek technologii sprzedaży razem z odsłoną pierwszego z wymienionych urządzeń. Stanowiła jedną z atrakcyjnych innowacji, zastosowanych w tej kasie fiskalnej. Podczas zakupu Revo istnieje możliwość wyboru wielkości bazy towarowej: 10 000 lub 15 000 PLU. A więc, urządzenie rejestrujące sprzedaż – a wraz z nim dodatkowe akcesorium – odpowiadają na potrzeby małych i średnich punktów handlowych.

Kasa fiskalna Posnet Revo

Nowa kasa fiskalna Ergo (oferująca 3 wersje bazy towarowej: 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU) pokazuje również, że szalka ważąca z powodzeniem usprawnia zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i mobilną. Akcesorium, ze względu na nieduże wymiary i lekką konstrukcję, ułatwia przechowywanie go w trakcie podróży oraz przenoszenie z miejsca na miejsce – zwłaszcza, że jednocześnie odznacza się solidną budową. Ponadto, urządzenie równie dobrze odnajduje się na stanowiskach pracy o ograniczonej, dość trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Szalka ważąca wspiera więc handel obwoźny, sprzedaż na targach itp.

Kasa fiskalna Posnet Ergo

Tymczasem model Neo XL EJ udowadnia, że dodatkowe urządzenie przydaje się także tam, gdzie trzeba zastosować systemową kasę fiskalną, czyli np. bardziej rozbudowane punkty handlowe o bogatszym asortymencie. Sposób funkcjonowania szalki znacznie przyspiesza przebieg transakcji, co jest szczególnie widoczne w przypadku dużego natężenia ruchu. Co więcej, akcesorium jest przygotowane na intensywne użytkowanie. Jeśli zaś chodzi o dostępne produkty, szalka obsługuje zarówno lżejsze, jak i cięższe towary bądź pozwala umieścić na powierzchni ważącej większą liczbę elementów o niedużej masie.

Kasa fiskalna Posnet Neo XL EJ

W rezultacie, urządzenie stwarzające niepozorne wrażenie, w rzeczywistości kryje w sobie możliwość wszechstronnego zastosowania. Zintegrowanie go z 3 kasami, niejako reprezentującymi różne rodzaje działalności handlowej, potwierdzają solidne wykonanie, funkcjonalność i skuteczność tego typu urządzeń. A co Wy sądzicie o tym akcesorium? Gdzie wykorzystalibyście szalkę ważącą? Zapraszamy do komentowania wpisu!

2 komentarze

  • OsjaN

    wg mnie super sprawa; korzystam z szalki w sprzedazy mobilnej, jest trwala, latwo sie ja przewozi i dobrze wazy. mam ja juz rok, wiec raczej godna polec enia, pozdrawiam

  • miki67

    No ja właśnie potrzebowałbym czegoś takiego do pracy w sklepie, u mnie jest kasa systemowa, ale mało przestrzeni na ladzie więc będzie jak znalazł. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż: *